KMC RIDLEY MTB RACING TEAM

team_details.country_iso|upper }} KMC RIDLEY MTB RACING TEAM

UCI MTB TEAM

Riders

Rider Gender Age
UA BELOMOINA Yana 9 Races | 0 Wins | 2 Podiums | 0 DNFs 31
LV BLUMS Martins 6 Races | 0 Wins | 0 Podiums | 0 DNFs 28
NL BOUTEN Freek 12 Races | 0 Wins | 0 Podiums | 2 DNFs -
CA HOLMGREN Gunnar 6 Races | 0 Wins | 0 Podiums | 0 DNFs 24
UA HUDYMA Oleksandr 8 Races | 3 Wins | 3 Podiums | 0 DNFs 21
NL KOOPMANS Lotte 9 Races | 1 Wins | 4 Podiums | 0 DNFs -
EE LÕIV Janika 8 Races | 3 Wins | 0 Podiums | 0 DNFs -
NL TEUNISSEN VAN MANEN Rens 6 Races | 2 Wins | 1 Podiums | 1 DNFs -

Results

Result Rider Race
7 Oleksandr HUDYMA
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

11 Martins BLUMS
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

12 Rens TEUNISSEN VAN MANEN BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

18 Rens TEUNISSEN VAN MANEN
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

22 Janika LÕIV BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

24 Yana BELOMOINA BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

25 Janika LÕIV
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

26 Martins BLUMS BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

28 Lotte KOOPMANS BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

29 Oleksandr HUDYMA BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

30 Gunnar HOLMGREN
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

33 Yana BELOMOINA
XCC
BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

41 Gunnar HOLMGREN BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

43 Freek BOUTEN BRA WHOOP UCI Mountain Bike World Cup XCO/XCC

12 - 14 Apr 2024

Mairiporã

1 Lotte KOOPMANS NED Watersley XCO Challenge

07 Apr 2024

Sittard

3 Rens TEUNISSEN VAN MANEN NED Watersley XCO Challenge

07 Apr 2024

Sittard

8 Freek BOUTEN NED Watersley XCO Challenge

07 Apr 2024

Sittard

7 Martins BLUMS BRA MTB Festival + UCI XCO Junior Series

04 - 07 Apr 2024

Mairiporã SP

10 Janika LÕIV BRA MTB Festival + UCI XCO Junior Series

04 - 07 Apr 2024

Mairiporã SP

11 Yana BELOMOINA BRA MTB Festival + UCI XCO Junior Series

04 - 07 Apr 2024

Mairiporã SP

1 Rens TEUNISSEN VAN MANEN NED 3 Nations Cup: Zwiep Scott Cup - XCO

31 Mar 2024

Oldenzaal

1 Rens TEUNISSEN VAN MANEN NED 3 Nations Cup: Zwiep Scott Cup - XCO

31 Mar 2024

Oldenzaal

2 Lotte KOOPMANS NED 3 Nations Cup: Zwiep Scott Cup - XCO

31 Mar 2024

Oldenzaal

2 Yana BELOMOINA SLO XCO Vrtojba

24 Mar 2024

Vrtojba

1 Oleksandr HUDYMA TUR Aydin MTB Cup

17 Mar 2024

Aydin

1 Janika LÕIV ESP Superprestigio MTB

17 Mar 2024

Ancin

7 Yana BELOMOINA
XCC
FRA MTB French Cup Powered By SKF - XCO/XCC/XCE + UCI XCO Junior Series

15 - 17 Mar 2024

Marseille - Luminy

7 Yana BELOMOINA FRA MTB French Cup Powered By SKF - XCO/XCC/XCE + UCI XCO Junior Series

15 - 17 Mar 2024

Marseille - Luminy

None Rens TEUNISSEN VAN MANEN FRA MTB French Cup Powered By SKF - XCO/XCC/XCE + UCI XCO Junior Series

15 - 17 Mar 2024

Marseille - Luminy

1 Janika LÕIV ESP Green Series XCO Bilbao 2024

10 Mar 2024

Bilbao (Bizkaia)

39 Freek BOUTEN GER Fullgaz Race powered by Ghost int. MTB Bundesliga

09 - 10 Mar 2024

Obergessertshausen

1 Oleksandr HUDYMA GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

1 Janika LÕIV ESP Gran Premio Internacional Candeleda-Gredos

02 - 03 Mar 2024

Candeleda (Ávila)

5 Yana BELOMOINA GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

6 Gunnar HOLMGREN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

7 Lotte KOOPMANS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

8 Martins BLUMS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

26 Freek BOUTEN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

None Freek BOUTEN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

02 - 03 Mar 2024

Salamina |island

4 Martins BLUMS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #2

29 Feb 2024

Salamina Island

5 Gunnar HOLMGREN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #2

29 Feb 2024

Salamina Island

5 Lotte KOOPMANS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #2

29 Feb 2024

Salamina Island

6 Yana BELOMOINA GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #2

29 Feb 2024

Salamina Island

19 Freek BOUTEN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #2

29 Feb 2024

Salamina Island

6 Martins BLUMS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #1

28 Feb 2024

Salamina |island

6 Lotte KOOPMANS GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #1

28 Feb 2024

Salamina |island

13 Gunnar HOLMGREN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #1

28 Feb 2024

Salamina |island

24 Freek BOUTEN GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #1

28 Feb 2024

Salamina |island

2 Lotte KOOPMANS CYP Cyprus Sunshine Cup #3

25 Feb 2024

Macheras

2 Oleksandr HUDYMA CYP Cyprus Sunshine Cup #3

25 Feb 2024

Macheras

4 Freek BOUTEN CYP Cyprus Sunshine Cup #3

25 Feb 2024

Macheras

1 Oleksandr HUDYMA CYP Cyprus Sunshine Cup #2

24 Feb 2024

Tochni

2 Lotte KOOPMANS CYP Cyprus Sunshine Cup #2

24 Feb 2024

Tochni

7 Freek BOUTEN CYP Cyprus Sunshine Cup #2

24 Feb 2024

Tochni

7 Freek BOUTEN CYP Cyprus Sunshine Cup #2

24 Feb 2024

Tochni

10 Janika LÕIV ESP Shimano Supercup Massi Banyoles + UCI XCO Junior Series

24 - 25 Feb 2024

Banyoles

14 Gunnar HOLMGREN ESP Shimano Supercup Massi Banyoles + UCI XCO Junior Series

24 - 25 Feb 2024

Banyoles

2 Oleksandr HUDYMA CYP Cyprus Sunshine Cup #1

21 Feb 2024

Amathus

3 Lotte KOOPMANS CYP Cyprus Sunshine Cup #1

21 Feb 2024

Amathus

6 Freek BOUTEN CYP Cyprus Sunshine Cup #1

21 Feb 2024

Amathus

2 Oleksandr HUDYMA TUR Kizilalan Mtb Cup

17 Feb 2024

Antalya

3 Yana BELOMOINA ESP Internacionales Chelva Gsport Challenge + UCI XCO Junior Series

17 - 18 Feb 2024

Chelva

8 Janika LÕIV ESP Internacionales Chelva Gsport Challenge + UCI XCO Junior Series

17 - 18 Feb 2024

Chelva

15 Freek BOUTEN ESP Internacionales Chelva Gsport Challenge + UCI XCO Junior Series

17 - 18 Feb 2024

Chelva

Statistics

Races 64
Wins 9 (14 %)
Podiums 10 (16 %)
DNFs 3(5 %)