GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours - Salamina Epic Race #3 + UCI XCO Junior Series

HC

Results

Rank Rider Result
1
SUI COLOMBO Filippo 1:20:38
100 Pts
2
DEN FINI CARSTENSEN Sebastian 1:20:42
80 Pts
3
AUT FOIDL Maximilian 1:20:46
60 Pts
4 FRA DUBAU Joshua 1:20:46
50 Pts
5 ISR ZALTSMAN Tomer 1:20:50
40 Pts
6 CAN HOLMGREN Gunnar 1:20:50
35 Pts
7 SUI FRISCHKNECHT Andri 1:20:51
30 Pts
8 LAT BLUMS Martins 1:21:02
27 Pts
9 FRA AZZARO Mathis 1:21:02
24 Pts
10 FRA MAROTTE Maxime 1:21:08
22 Pts
11 AUT BAIR Mario 1:21:49
20 Pts
12 USA LANGE Bradyn 1:22:18
18 Pts
13 SUI LITSCHER Thomas 1:22:29
16 Pts
14 NOR EID Emil Hasund 1:22:32
14 Pts
15 NOR RØHME Knut 1:22:58
12 Pts
16 NED BIESTERBOS Frits 1:23:15
10 Pts
17 GER KAISER Leon Reinhard 1:23:52
9 Pts
18 UKR TITARENKO Dmytro 1:23:59
8 Pts
19 ITA AVONDETTO Simone 1:24:28
7 Pts
20 CZE ZATLOUKAL Jan 1:24:49
6 Pts
21 ITA HUEZ Emanuele 1:25:03
5 Pts
22 SUI PÜNTENER Fabio 1:25:38
4 Pts
23 ISR GONEN Gil Ly 1:25:49
3 Pts
24 ITA PACCAGNELLA Elian 1:26:30
2 Pts
25 BEL HORNY Clement 1:26:52
1 Pt
26 NED BOUTEN Freek 1:27:32
 
27 KAZ SERGIYENKO Denis 1:27:49
 
28 CZE NOVOTNÝ Ondřej 1:28:41
 
29 BEL MERTZ Remy 1:28:58
 
30 JPN KITABAYASHI Riki 1:29:49
 
31 GRE ANTONIADIS Dimitrios 1:29:53
 
32 POL JASKIEWICZ Leszek 1:30:32
 
33 BEL JAMIN Antoine LAP
 
34 UKR KONIAIEV Oleksandr LAP
 
35 MEX MARTINEZ GALVAN Amando LAP
 
36 ITA BRESSAN Enrico LAP
 
37 CYP KOUZIS Georgios LAP
 
38 GRE BALAFAS Iraklis LAP
 
39 GRE MESELIDIS Ioannis LAP
 
40 KAZ KAZAKOV Konstantin LAP
 
KAZ FEFELOV Alexey DNS
 
KAZ KARASSYOV Yegor DNS
 
FRA CORMIER Jules DNF
 
KAZ GALKIN Nikita DNF
 
BEL DEMARCIN Théo DNF
 
GER STRÄHLE Sven DNF
 
NOR GLENDE Mats Tubaas DNF
 
Rank Rider Result
1
DEN HOUGS Nikolaj 1:01:34
90 Pts
2
SWE JOHANSSON Nils 1:03:24
70 Pts
3
DEN NIELSEN Emil 1:03:52
60 Pts
4 CZE FRIEDEL David 1:04:24
50 Pts
5 BEL LOSFELD Louis 1:04:43
40 Pts
6 GRE MANOLIDIS Efstratios 1:05:01
35 Pts
7 CZE VAŠUT David 1:05:41
30 Pts
8 ESP FERRAN VILADIU Pol 1:05:54
27 Pts
9 RSA CLEARY Samuel 1:06:10
24 Pts
10 CZE HABR Jakub 1:06:40
22 Pts
11 NED VAN GEEST Brent 1:06:41
20 Pts
12 SLO UTRANKER Filip 1:07:04
18 Pts
13 DEN BENNETZEN Lucca 1:07:12
16 Pts
14 FRA DUVALET Quantin 1:07:14
14 Pts
15 ISR LIFSHITZ Yoav 1:07:15
12 Pts
16 BEL ANCIAUX Adrien 1:07:17
10 Pts
17 NED VAN ZEELAND Louis Marino 1:07:37
9 Pts
18 SWE HYLÉN Vilmer 1:08:07
8 Pts
19 BEL VLEUGELS Ward 1:08:14
7 Pts
20 CZE MITÁŠ Robert 1:08:43
6 Pts
21 FRA VESIN Andréa 1:09:12
5 Pts
22 DEN CHRISTENSEN Christopher 1:09:43
4 Pts
23 ITA PALAZZO Giuseppe 1:10:04
3 Pts
24 BEL LECUIVRE Alexis 1:10:18
2 Pts
25 BEL ENNEKENS Mathe 1:10:51
1 Pt
26 ITA CUMERLATO MELTER Lorenzo 1:10:54
 
27 SUI DENERVAUD Thom 1:11:39
 
28 CZE KRATOCHVÍL Václav 1:12:16
 
29 ITA BRACCESI Matteo 1:12:16
 
30 GRE KATSIKAS Dimitrios 1:12:57
 
31 ITA GRINI Nicolo' 1:13:19
 
32 GRE ZISOPOULOS KOINOVIARCHIS Theodosios 1:13:19
 
33 FIN KANGASLUOMA Väinö 1:14:28
 
34 FIN HONGISTO Eero 1:16:26
 
35 ISR ABU KIRSHEIN Nassif 1:17:13
 
36 ISR HABER Niv LAP
 
37 GRE NTEROS Konstantinos LAP
 
38 GRE KOROZOS Angelos LAP
 
39 GRE ATHANASOPOULOS Fragkiskos LAP
 
FIN LAMPILA Veli DNS
 
FIN JALONEN Viljami DNF
 
GRE KOUSIS Georgios DNF
 
ISR AAMAR Omar DNF
 
ITA BONAFINI Edoardo DNS
 
BEL WIJCKMANS Sebbe DNS
 
CZE BLAŽEK Aleš DNS
 
Rank Rider Result
1
AUT HERZOG Eva 1:03:29
90 Pts
2
DEN ANDERSEN Freja 1:04:34
70 Pts
3
DEN KALLESTRUP Sara Aaboe 1:05:40
60 Pts
4 ITA TERZI Valeria 1:06:06
50 Pts
5 NED POPPELAARS Elena 1:06:11
40 Pts
6 ITA BIANCHINI Sofia 1:08:04
35 Pts
7 ALB KABETAJ Nelia 1:09:12
30 Pts
8 FRA LANDRIN ZEBERT Flavie 1:09:27
27 Pts
9 FIN TERONEN Anni 1:10:59
24 Pts
10 GER WEINGAND Josefine 1:11:50
22 Pts
11 BUL VALKANOVA Yoana 1:13:35
20 Pts
12 ITA DAL BEN Elena 1:14:29
18 Pts
13 ITA POLETTI Noemi 1:15:07
16 Pts
14 ISR ISH SHALOM Talia 1:17:17
14 Pts
15 GRE NTAKOU Evangelia 1:22:53
12 Pts
16 FIN ORVOLA Stella LAP
10 Pts
GRE TATARAKI Artemis DNF
 

Info

Salamina |island
02 - 03 Mar 2024
Website
Race Weather