GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #1

C1

Results

Rank Rider Result
1
SUI COLOMBO Filippo 1:22:51
60 Pts
2
ISR ZALTSMAN Tomer 1:22:51
40 Pts
3
FRA AZZARO Mathis 1:23:07
30 Pts
4 FRA DUBAU Joshua 1:23:07
25 Pts
5 FRA MAROTTE Maxime 1:23:07
20 Pts
6 LAT BLUMS Martins 1:23:15
18 Pts
7 SUI PÜNTENER Fabio 1:23:40
16 Pts
8 SUI LITSCHER Thomas 1:24:00
14 Pts
9 SUI FRISCHKNECHT Andri 1:24:25
12 Pts
10 AUT BAIR Mario 1:24:40
10 Pts
11 NOR GLENDE Mats Tubaas 1:25:32
8 Pts
12 USA LANGE Bradyn 1:25:38
6 Pts
13 CAN HOLMGREN Gunnar 1:25:45
4 Pts
14 NOR RØHME Knut 1:25:50
2 Pts
15 GER STRÄHLE Sven 1:26:35
1 Pt
16 NOR EID Emil Hasund 1:26:47
 
17 CZE ZATLOUKAL Jan 1:27:09
 
18 AUT FOIDL Maximilian 1:27:33
 
19 ITA HUEZ Emanuele 1:28:09
 
20 NED BIESTERBOS Frits 1:28:41
 
21 ITA AVONDETTO Simone 1:28:50
 
22 CZE NOVOTNÝ Ondřej 1:29:08
 
23 ITA PACCAGNELLA Elian 1:29:52
 
24 NED BOUTEN Freek 1:30:09
 
25 KAZ SERGIYENKO Denis 1:30:19
 
26 BEL HORNY Clement 1:30:34
 
27 BEL DEMARCIN Théo 1:30:37
 
28 JPN KITABAYASHI Riki 1:31:16
 
29 GRE ATHANASIADIS Alexandros 1:32:42
 
30 BEL MERTZ Remy 1:32:45
 
31 POL JASKIEWICZ Leszek 1:34:11
 
32 CYP KOUZIS Georgios 1:35:26
 
33 FIN SAVASTE Joni 1:35:40
 
34 BUL ENEV Victor LAP
 
35 ITA BRESSAN Enrico LAP
 
36 KAZ KARASSYOV Yegor LAP
 
37 ISR MANHAIM Nizan LAP
 
38 KAZ GALKIN Nikita LAP
 
39 FIN AHTOSALO Matias LAP
 
40 KAZ KAZAKOV Konstantin LAP
 
41 CYP COLOMBOS Alexandros LAP
 
42 GRE MESELIDIS Ioannis LAP
 
KAZ FEFELOV Alexey LAP
 
BEL JAMIN Antoine LAP
 
Rank Rider Result
1
DEN HOUGS Nikolaj 1:03:51
20 Pts
2
DEN NIELSEN Emil 1:06:21
18 Pts
3
NED VAN GEEST Brent 1:06:32
16 Pts
4 GRE KOUSIS Georgios 1:06:53
14 Pts
5 CZE FRIEDEL David 1:08:16
12 Pts
6 DEN CHRISTENSEN Christopher 1:09:09
10 Pts
7 FRA VESIN Andréa 1:09:10
8 Pts
8 BEL LOSFELD Louis 1:09:20
6 Pts
9 CZE HABR Jakub 1:09:46
4 Pts
10 SWE HYLÉN Vilmer 1:10:20
2 Pts
11 SLO UTRANKER Filip 1:10:29
 
12 NED VAN ZEELAND Louis Marino 1:10:52
 
13 CZE MITÁŠ Robert 1:10:55
 
14 BEL ENNEKENS Mathe 1:10:59
 
15 BEL VLEUGELS Ward 1:11:20
 
16 ISR ABU KIRSHEIN Nassif 1:12:54
 
17 BEL LECUIVRE Alexis 1:13:39
 
18 SUI DENERVAUD Thom 1:13:48
 
19 RSA CLEARY Samuel 1:14:06
 
20 BEL ANCIAUX Adrien 1:14:48
 
21 ITA BRACCESI Matteo 1:16:20
 
22 ITA CUMERLATO MELTER Lorenzo 1:16:27
 
23 GRE ZISOPOULOS KOINOVIARCHIS Theodosios 1:16:49
 
24 ITA PALAZZO Giuseppe 1:17:19
 
25 FIN JALONEN Viljami 1:18:00
 
26 FRA DUVALET Quantin 1:18:49
 
27 ITA GRINI Nicolo' LAP
 
28 FIN LAMPILA Veli LAP
 
29 FIN KANGASLUOMA Väinö LAP
 
30 FIN HONGISTO Eero LAP
 
31 GRE KOROZOS Angelos LAP
 
ISR HABER Niv DNF
 
DEN BENNETZEN Lucca DNF
 
GRE MANOLIDIS Efstratios DNF
 
Rank Rider Result
1
RSA LILL Candice 1:24:37
60 Pts
2
USA COURTNEY Kate 1:25:20
40 Pts
3
ITA SEIWALD Greta 1:25:24
30 Pts
4 USA URBAN Kelsey 1:27:25
25 Pts
5 POL GORYCKA Paula 1:27:29
20 Pts
6 NED KOOPMANS Lotte 1:28:00
18 Pts
7 BEL DETILLEUX Emeline 1:28:53
16 Pts
8 GBR MACLEAN-HOWELL Ella 1:30:44
14 Pts
9 CZE SRNSKÁ Patricie 1:31:19
12 Pts
10 GER HAHN Carla 1:32:06
10 Pts
11 SUI BURI Noëlle 1:32:35
8 Pts
12 DEN DEGN Malene 1:33:26
6 Pts
13 KAZ SARKULOVA Alina 1:33:38
4 Pts
14 AUT SADNIK Katharina 1:35:06
2 Pts
15 CZE HANÁKOVÁ Eliška 1:36:21
1 Pt
16 FRA CORRET Séverine 1:38:20
 
17 KAZ GENELEVA Tatyana 1:41:20
 
18 FIN NURMINEN Kaarina LAP
 
19 ISR VELDNIZKI Romi LAP
 
20 FIN TAPIO Anni LAP
 
GER SCHWENK Theresia DNF
 
SWE HYLÉN Tilda DNF
 
Rank Rider Result
1
AUT HERZOG Eva 50:12
20 Pts
2
DEN KALLESTRUP Sara Aaboe 51:06
18 Pts
3
NED POPPELAARS Elena 51:34
16 Pts
4 DEN ANDERSEN Freja 51:46
14 Pts
5 ALB KABETAJ Nelia 51:46
12 Pts
6 ITA BIANCHINI Sofia 53:37
10 Pts
7 FRA LANDRIN ZEBERT Flavie 54:34
8 Pts
8 FIN TERONEN Anni 56:11
6 Pts
9 ITA TERZI Valeria 56:34
4 Pts
10 GER WEINGAND Josefine 56:38
2 Pts
11 ISR ISH SHALOM Talia 58:07
 
12 ITA DAL BEN Elena 59:39
 
13 BUL VALKANOVA Yoana 1:01:17
 
14 ITA POLETTI Noemi 1:02:29
 
15 FIN ORVOLA Stella LAP
 

Info

Salamina |island
28 Feb 2024
Website
Race Weather