GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #6

Results

Rank Rider Result
1
SUI FORSTER Lars 1:22:09
100 Pts
2
DEN ANDREASSEN Simon 1:22:13
80 Pts
3
DEN SØLVHØJ Oliver 1:22:27
60 Pts
4 LAT BLUMS Martins 1:22:37
50 Pts
5 GER BRANDL Maximilian 1:22:54
40 Pts
6 CAN HOLMGREN Gunnar 1:23:03
35 Pts
7 GER LIST David 1:23:18
30 Pts
8 DEN CARSTENSEN Sebastian Fini 1:23:46
27 Pts
9 NOR GLENDE Mats Tubaas 1:23:56
24 Pts
10 SUI PÜNTENER Fabio 1:24:01
22 Pts
11 GBR ORR Cameron 1:24:04
20 Pts
12 DEN LILLELUND Tobias 1:24:22
18 Pts
13 NOR EVENSEN-LIE Eskil 1:24:48
16 Pts
14 SUI BALMER Alexandre 1:25:19
14 Pts
15 NOR RØHME Knut 1:25:23
12 Pts
16 BEL DE FROIDMONT Pierre 1:25:23
10 Pts
17 ITA AVONDETTO Simone 1:25:23
9 Pts
18 FRA BAGNON Esteban 1:25:45
8 Pts
19 CZE ZATLOUKAL Jan 1:26:10
7 Pts
20 ISR GONEN Gil Ly 1:26:17
6 Pts
21 AUT MARKT Karl 1:26:28
5 Pts
22 ITA VITTONE Andreas Emanuele 1:26:33
4 Pts
23 NED VADER Milan 1:26:48
3 Pts
24 DEN ANDREASSEN Bjørn 1:26:48
2 Pts
25 ITA PARISI Yannick 1:26:58
1 Pt
26 NOR EID Emil Hasund 1:27:03
 
27 SLO NAGLIČ Rok 1:27:07
 
28 SUI SOMMER Jan 1:27:57
 
29 CZE KONEČNÝ Filip 1:28:15
 
30 GER BREGENZER Alex 1:28:24
 
31 CAN AUCLAIR Raphael 1:28:49
 
32 ROU MOLNAR Ede-Karoly 1:28:51
 
33 SUI KULL Robin 1:28:54
 
34 IRL MCGLINCHEY Christopher 1:29:54
 
35 UKR TITARENKO Dmytro 1:30:00
 
36 BEL HORNY Clement 1:30:00
 
37 FRA TRIMAILLE Corentin 1:31:15
 
38 CZE LEPKA Filip 1:31:23
 
39 COL PEÑA FRANCO Nelson 1:31:26
 
40 SUI KRIEG Kevin 1:31:49
 
41 FRA BURNET Pierrick 1:33:22
 
42 CZE VOBECKÝ Zdeněk 1:34:17
 
43 FRA DERRIEU Theo 1:34:40
 
44 GER IRMSCHER Paul LAP
 
45 GRE MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun LAP
 
46 ESP BOSCH PICO Jaume LAP
 
47 NZL MILLINGTON Charlie LAP
 
48 SUI SPESCHA Janis LAP
 
49 FRA PAGET Matteo LAP
 
50 SUI EICHENBERGER Jan LAP
 
51 GRE GEORGIADIS Nikolaos LAP
 
52 FRA PICHON Hugo LAP
 
GRE KAROUSOS Alexandros DNS
 
ROU BURTA Roberto-Dumitru DNF
 
NZL ROSE Ethan DNS
 
FRA IZQUIERDO Clement DNF
 
FRA PHILIPP Antoine DSQ
 
GRE ATHANASIADIS Alexandros DNS
 
ISR ZALTSMAN Tomer DNS
 
SUI WALTER Andrin DNS
 
GER STRÄHLE Sven DNS
 
ITA AGOSTINELLI Alessio DNF
 
SUI TREUDLER Finn DNF
 
NED VAN DIJK Chris DNF
 
SUI WALTER Andrin DNS
 
GRE BALAFAS Iraklis DNS
 
GER KAISER Leon Reinhard DNS
 
ITA SIFFREDI Matteo DNS
 
NOR HANDLEY William DNS
 
CZE ŠULC David DNS
 
GER GLÖCKNER Maxime DNS
 
ISR LEVI Eitan DNF
 
NOR ROKKE Sondre DNS
 
CZE HOLUB Filip DNF
 
MEX MARTINEZ GALVAN Amando DNF
 
NZL TURNER Jacob DNF
 
SUI SPESCHA Ursin DNF
 
SUI MÜLLER Timo DNS
 
FRA GRIOT Thomas DNS
 

Info

Salamina |island
22 - 23 Oct 2022
HC
Website
Race Weather