SRB Serbia Epic Medipol Andrevlje XCO #2

C1

Results

Rank Rider Result
1
GER EDER Fabian 1:40:24
60 Pts
2
GER KRÜGER Benjamin 1:41:34
40 Pts
3
ITA HUEZ Emanuele 1:41:38
30 Pts
4 ROU MOLNAR Ede-Karoly 1:45:18
25 Pts
5 BEL DE FROIDMONT Pierre 1:46:47
20 Pts
6 SUI STEFANI Livio 1:47:53
18 Pts
7 ROU PESCARU Patrick 1:48:35
16 Pts
8 FRA AYRAL Maxime 1:49:23
14 Pts
9 BEL MALEZSEWSKI Lukas 1:50:17
12 Pts
10 UKR OBUKHIVSKYI Volodymyr 1:51:48
10 Pts
11 RUS SHVEDOV Yaroslav 1:52:24
8 Pts
12 CZE ŠULC David 1:53:39
6 Pts
13 GER GRÄTER Lars 1:54:50
4 Pts
14 UKR RYBKA Anton 1:55:59
2 Pts
15 DEN HJORTH Hector 1:57:28
1 Pt
16 ROU HOZAT Elias-George 1:57:39
 
17 ITA BOCCHIO VEGA Emanuele LAP
 
18 FRA COUSIN Clément LAP
 
19 HUN HORVÁTH Áron Mihály LAP
 
20 IRL MCKENNA Robert LAP
 
21 DEN LOSE Mikkel LAP
 
22 KAZ SERGIYENKO Denis LAP
 
23 IRL VERBRUGGEN Conor LAP
 
24 KAZ KARASSYOV Yegor LAP
 
25 KAZ FEFELOV Alexey LAP
 
26 KAZ KAZAKOV Konstantin LAP
 
27 KAZ GALKIN Nikita LAP
 
CZE TOMAN Patrik DNF
 
ROU KUBAT Eduard DNS
 
FRA ANDRE GALLIS Alix DNF
 
FRA COUSIN Julien DNF
 
UKR KONIAIEV Oleksandr DNF
 
BEL SCHUERMANS Jens DNF
 
NOR FARSTADVOLL Martin E. DNF
 
BEL VALCKE Owen DNF
 
ROU DIMA Emil DNF
 
ITA SIFFREDI Matteo DNF
 
ROU ILIE Alexandru-Andrei DNF
 
Rank Rider Result
1
CZE MUŠÁLEK Jakub 1:08:53
20 Pts
2
SVK ŠOLTÉS Peter 1:08:59
18 Pts
3
ITA BONAFINI Edoardo 1:10:08
16 Pts
4 UKR YEROMIN Fedir 1:11:42
14 Pts
5 HUN GUDELLA Ádám 1:12:44
12 Pts
6 UKR LAVRENKO Mikhail 1:13:57
10 Pts
7 ROU PRIDON Theodor-Vasile 1:14:32
8 Pts
8 HUN RÉVÉSZ Ádám 1:15:06
6 Pts
9 BIH LJUBUŠKIĆ Emrah 1:15:14
4 Pts
10 UKR ROMANCHENKO Tykhon 1:16:14
2 Pts
11 ITA GRINI Nicolo' 1:20:53
 
12 DEN BENNETZEN Lucca 1:22:07
 
13 UKR PUZDRIAK Oleksandr 1:23:24
 
14 SVK VALKO Matej 1:25:20
 
15 DEN STRUNGE Lucas 1:27:17
 
16 BIH STOJNIĆ Aleksandar LAP
 
17 SRB VELIŠEK Hunor LAP
 
18 BIH ŠIMIĆ Dominik LAP
 
19 BIH PETRUŠIĆ Teo LAP
 
HUN KISS Vince Dániel DNF
 
BIH ĆEHAJIĆ Anes DNF
 
GRE MANOLIDIS Efstratios DNF
 
Rank Rider Result
1
GBR SHORT Isla 1:32:34
60 Pts
2
GER WEEGER Antonia 1:33:08
40 Pts
3
DEN LILLELUND Julie 1:47:32
30 Pts
4 BEL DETILLEUX Emeline 1:49:37
25 Pts
5 UKR SLOBODYAN Iryna 1:52:44
20 Pts
6 HUN GREMAN Szonja 1:54:51
18 Pts
7 BIH KUSTURA Karla LAP
16 Pts
8 KAZ GENELEVA Tatyana LAP
14 Pts
9 SRB NESTOROVIĆ Valentina LAP
12 Pts
Rank Rider Result
1
UKR RUBANENKO Anastasiia 1:10:10
20 Pts
2
ITA DAL BEN Elena 1:13:58
18 Pts
3
CZE STŘÍBNÁ Julie 1:15:31
16 Pts
4 ROU MADA Miruna 1:16:21
14 Pts
5 UKR KUCHER Olha 1:18:16
12 Pts
6 CZE MACOLOVÁ Amálie 1:26:18
10 Pts
7 UKR ZAPOROZHETS Sofiia 1:26:58
8 Pts
8 GRE THEOCHARI Maria Nektaria 1:27:35
6 Pts
BUL VALKANOVA Yoana DNF
 
BIH MATIĆ Dragana DNF
 

Info

Novi Sad
24 Mar 2024
Website
Race Weather