ESP XVI GP Ayto Erandio - Green Series XCO - Akarlanda

C2

Results

Rank Rider Result
1
ESP VALERO SERRANO David 1:25:31
30 Pts
2
ESP VILLAR BLANCO Raul 1:25:32
20 Pts
3
ESP RAMIREZ DE ARELLANO PASCUAL Jose Miguel 1:28:07
15 Pts
4 ESP ALBISU ETXEBESTE Gexan 1:28:19
12 Pts
5 ESP PUENTE BALDAZO David 1:29:52
10 Pts
6 ESP MATEOS GARRIDO Unai 1:29:54
8 Pts
7 ESP SAGARDOY ZUNZARREN Iñigo 1:30:39
6 Pts
8 ESP BILBAO PEREZ Igor 1:30:46
4 Pts
9 ESP ARRIETA UGALDE Ugaitz 1:31:01
2 Pts
10 ESP VERTIZ APEZETXEA Eneit 1:31:15
1 Pt
11 ESP MADARIAGA LEKUE Txaber 1:31:23
 
12 ESP HOYAS FIGUERAS Egoitz 1:32:26
 
13 ESP GOMEZ ELORRIAGA Iñigo 1:32:40
 
14 ESP VALLES FERNANDEZ Miguel 1:33:04
 
15 COL GOMEZ ORTIZ Antonio 1:33:12
 
16 ESP LOMBRAÑA VELASCO Unax 1:33:18
 
17 ESP VIEJO VITORIANO Iñaki 1:34:00
 
18 ESP LIZARRA GURIDI Aimar 1:34:00
 
19 ESP BEREZIARTUA PLAZA Paul 1:34:30
 
20 ESP GARCIA RUIZ Damian 1:34:46
 
21 ESP ZURITA GUTIERREZ Unai 1:35:14
 
22 ESP LLOSA MIERES Diego 1:35:19
 
23 ESP VEGA GONZALEZ Mario 1:35:52
 
24 ESP SERNA GOMEZ Erik 1:36:11
 
25 FRA WALKER Emile 1:36:15
 
26 ESP IGLESIAS FERNANDEZ Alejandro 1:37:26
 
27 ESP GONZALEZ SANCHEZ Daniel 1:37:36
 
28 ESP RUIZ DE ARBULO SANCHEZ Juan 1:37:39
 
29 ESP ALEMAN AZKARRAGA Hodei 1:37:47
 
30 ESP FIDALGO GONZALEZ Alejandro 1:37:50
 
31 ESP BALDA ENCISO Eneko 1:37:54
 
32 ESP ABASCAL PAJAREJO Alejandro 1:37:55
 
33 ESP ASCARAY ORMAZABAL Jokin 1:37:55
 
34 ESP GURIDI SANTOS Andoni 1:38:42
 
35 ESP ARCO LOPEZ Ibai 1:39:04
 
36 ESP PANIAGUA GARCIA Unai 1:39:19
 
37 ESP VILLACAMPA BETRAN Adrian 1:39:49
 
38 ESP FERNANDEZ DE LA PEÑA AGUIRRE Beñat 1:40:05
 
39 ESP KORTAZAR URIBARRI Anartz 1:40:24
 
40 ESP LEON GUTIERREZ Joseba 1:40:56
 
41 ESP GONZALEZ GARCIA Iñigo 1:41:14
 
42 ESP ARIZMENDI ARRUTI Garikoitz 1:41:16
 
43 ESP SENAR DOMINGO Iker 1:41:47
 
44 ESP COTERA GONZALEZ Manuel 1:41:50
 
45 ESP REMENTERIA ALDAY Julen 1:41:52
 
46 ESP ARABIA CORRAL Dimas Gerardo 1:42:31
 
47 ESP SETIEN BERNAOLA Xabier 1:42:35
 
48 FRA PATERAS PESCARA Laurent LAP
 
49 ESP NUÑEZ ORTIZ Cristian LAP
 
50 ESP HERRERA CIMIANO Adrian LAP
 
51 ESP OLASKOAGA USABIAGA Ander LAP
 
52 ESP ECHEVERRI BANDRES Gabriel LAP
 
53 ESP EDESA GUTIERREZ Manuel LAP
 
54 ESP ORTIZ MARIN Pablo LAP
 
55 ESP BASUALDO BASAGOITI Endika LAP
 
56 ESP BALZATEGI BARTUREN Roke LAP
 
57 URU GRECCO HITATEGUY Guzman LAP
 
58 ESP NIETO FUENTES Endika LAP
 
59 ESP VIGISTAIN ECHEVARRIA Hector LAP
 
60 ESP DE MIGUEL ETXEBARRIA Xabier LAP
 
61 ESP GONZALEZ GUTIERREZ Jose Maria LAP
 
62 ESP AZULA LORENZO Asier LAP
 
63 ESP OZAMIZ ZABALA Enaitz LAP
 
64 ESP OSA LIZARAZU Mikel LAP
 
65 ESP NEGUERUELA MARTINEZ Peru LAP
 
66 ESP MASA NOVO Alberto LAP
 
67 ESP MIGOYA OLAORTUA Daniel LAP
 
68 ESP IRURE IRAZUSTA Aritzeder LAP
 
69 ESP BURGOA URRUTIKOETXEA Mikel LAP
 
70 ESP ETXEBERRIA ARRUABARRENA Markel LAP
 
71 ESP GOMEZ ARRANZ Iker LAP
 
72 ESP AGUAYO SAINZ Sergio LAP
 
73 ESP CARO PEREZ Juan LAP
 
74 ESP REVILLA URETA Asier LAP
 
75 ESP OLABARRIA CUADRA Julen LAP
 
76 ESP CHAPADO Mikel LAP
 
77 ESP JIMENEZ JIMENEZ Borja LAP
 
78 ESP RUIZ RUIZ Jagoba LAP
 
79 ESP TORRES PEREZ Jesus LAP
 
ESP FERNANDEZ CONTIN Iñaki DNF
 
ESP RECALDE KOLLER Mathias DNF
 
ESP FERNANDEZ ECHEVARRIA Angel DNF
 
Rank Rider Result
1
ESP OLVEIRA RODRIGO Eneko 1:15:26
20 Pts
2
ESP GALAN CORTAZAR Unax 1:15:30
18 Pts
3
FRA ROUSSELLE Nathan 1:15:34
16 Pts
4 ESP MARTINEZ GARCIA Ivan 1:16:26
14 Pts
5 ESP MUNDUATE AIZKORRETA Peio 1:18:58
12 Pts
6 ESP ZORRILLA FUENTES Diego 1:19:15
10 Pts
7 ESP ESTEFANIA LOPEZ DE ECHAZARRETA Pablo 1:19:23
8 Pts
8 ESP EGIZABAL SAGASTIBELTZA Jon 1:19:42
6 Pts
9 ESP VEGA VALVERDE Mauro 1:20:38
4 Pts
10 ESP ALEMAN AZCARRAGA Oihan 1:21:09
2 Pts
11 ESP MAGAZ TRIGO Igor 1:21:21
 
12 ESP MENIKA MARTELO Unax 1:24:13
 
13 ESP GAMBOA LLONA Mikel 1:24:34
 
14 ESP GOMEZ CONDE Pablo 1:24:42
 
15 ESP ANSORENA MURILLO Josu 1:25:27
 
16 ESP GARCIA SAM MIGUEL Urko 1:25:41
 
17 ESP BARRIO PEREZ Unai 1:25:45
 
18 ESP LOPEZ OLIVARES Jon 1:25:58
 
19 ESP VAZQUEZ EZQUERRO Borja 1:26:36
 
20 ESP REVUELTA JIMENEZ David 1:26:55
 
21 ESP UNZURRUNZAGA ITURRIOTZ Markel 1:28:01
 
22 ESP ORDOÑEZ DE BLAS Alex 1:29:01
 
23 ESP GARCIA QUIROGA Adrian 1:30:47
 
24 ESP FERNANDEZ DE AGUIRRE PEREZ Izai 1:31:27
 
25 FRA BOY Bixente 1:32:00
 
26 ESP EGAÑA GIL Elur 1:32:09
 
27 ESP DIEZ SOUSA Lucas 1:32:42
 
28 ESP SANZ HERRERO Diego 1:33:01
 
29 ESP OCINA SAENZ DE LAFUENTE Asier 1:34:50
 
30 ESP RASILLO MARCANO Adrian 1:35:56
 
31 ESP VIGISTAIN ECHEVARRIA Jorge LAP
 
32 ESP SANZ RODRIGUEZ Francisco LAP
 
33 ESP GARAIOA AREVALO Aimar LAP
 
34 ESP MECA LOPEZ Aketza LAP
 
35 ESP ITURRIZAGA VERGARA Galder LAP
 
36 ESP IRURIETA ECHEVESTE Urtzi LAP
 
37 ESP SOTO COBOS Denis LAP
 
38 ESP EALO EGUSKIZA Markel LAP
 
39 ESP IRULEGI LASA Jon LAP
 
ESP SANCHEZ PEREZ Pablo DNF
 
FRA SABOURIN ARDOUIN Killian DNF
 
Rank Rider Result
1
FRA ONESTI Olivia 1:27:26
30 Pts
2
ESP SAGARDOY ZUNZARREN Estibaliz 1:28:45
20 Pts
3
ESP ELBUSTO ARTEAGA Ainara 1:29:38
15 Pts
4 ESP IZCUE ROS Edurne 1:31:46
12 Pts
5 ESP CUETO VEGA Sara 1:42:09
10 Pts
6 ESP POLO AMENABAR Nahia 1:46:35
8 Pts
7 ESP DE MIGUEL ETXEBARRIA Nahia 1:48:41
6 Pts
8 ESP REVUELTA ZAZO Sheila 1:48:59
4 Pts
9 ESP CAMPO PEREZ Adriana LAP
2 Pts
10 ESP ASTOBIZA ORTUETA Arrate LAP
1 Pt
11 ESP MENDEZ RUIZ Antia LAP
 
Rank Rider Result
1
ESP ESTRADA MARTINEZ Monica 1:15:27
20 Pts
2
ESP LOPEZ BURGOS Ana 1:16:41
18 Pts
3
ESP SAN VICENTE GIL Serena 1:20:16
16 Pts
4 ESP ALBISU ETXEBESTE Magali 1:22:33
14 Pts
5 ESP VILLACAMPA BETRAN Julia 1:24:29
12 Pts
6 ESP ZAPIRAIN OLASAGASTI Iraia 1:25:02
10 Pts
7 ESP BERNE GONZALVO Carlota 1:25:58
8 Pts
8 ESP GONZALEZ RODRIGUEZ Nora 1:28:41
6 Pts
9 ESP CARRIO HERNANDEZ Luna 1:32:06
4 Pts
10 ESP SANZ SAGASTI Nahia 1:33:21
2 Pts

Info

Erandio (Parke Akarlanda) Bizkaia
24 Mar 2024
Website
Race Weather