USA Piney Hills Classic + UCI XCO Junior Series

C2

Results

Rank Rider Result
1
CAN ORSCHEL Tyler 1:46:06
30 Pts
2
USA SPRANGER Jack 1:46:21
20 Pts
3
USA KONECNY Lasse 1:46:22
15 Pts
4 USA FEEHAN Devon 1:46:54
12 Pts
5 USA HAMPTON Carson 1:47:54
10 Pts
6 USA HARRELSON Gabe 1:49:38
8 Pts
7 CAN MCCALLUM Cam 1:49:38
6 Pts
8 USA EDWARDS Matthew 1:50:30
4 Pts
9 USA WHITE Brady 1:50:59
2 Pts
10 USA MOTE Adam 1:51:46
1 Pt
11 MEX BARRON LOPEZ Angel Manuel 1:53:14
 
12 USA VROUWENVELDER Paul 1:53:44
 
13 USA NORRIS Jeremy 1:54:08
 
14 USA HIMSTEDT Shannon 1:54:31
 
15 USA PERRY Bryson 1:55:01
 
16 USA MIZZONI John 1:55:51
 
17 USA MOKELKE Miles 1:56:41
 
18 USA ACKER Christian 1:35:37
 
19 USA CASHES Victor 1:38:21
 
20 USA LOCKLEAR Cameron 1:39:30
 
21 USA CALVERT Sam 1:22:44
 
22 USA GAMBAROTA Douglas 1:23:32
 
23 USA JOHNSON Preston 1:23:41
 
24 USA DENDY Landon 1:59:28
 
25 USA KOWALSKI Cameron 1:04:30
 
26 USA CHASTAIN Charley 1:05:17
 
USA PERKEY Cullen DNF
 
USA HASSETT Toby DNF
 
USA OLSHOVE Kyan DNF
 
USA STEIN Tyler DNF
 
Rank Rider Result
1
USA THIEL Maddex 1:15:26
90 Pts
2
USA CAUDELL Ezra 1:15:34
70 Pts
3
USA MATTERN Miles 1:15:40
60 Pts
4 USA BRAVMAN Benjamin 1:15:56
50 Pts
5 USA FRAZIER George 1:16:17
40 Pts
6 USA ONEIL Colin 1:16:24
35 Pts
7 USA DUTTON Nathan 1:16:30
30 Pts
8 USA SMITH Caleb 1:16:31
27 Pts
9 USA VALDEZ River 1:16:36
24 Pts
10 USA MOSTELLER Luke 1:16:45
22 Pts
11 USA BROERSMA Ned 1:17:06
20 Pts
12 USA JOHNSON Noah 1:17:06
18 Pts
13 USA JACKSON Teague 1:17:19
16 Pts
14 USA LOPEZ Caleb 1:17:28
14 Pts
15 CAN BRUNELLE Alix 1:17:36
12 Pts
16 USA HARRINGTON Eric 1:17:42
10 Pts
17 USA HARRIS Luke 1:18:04
9 Pts
18 USA WALTER Luke 1:18:17
8 Pts
19 CAN BATES Rhett 1:18:26
7 Pts
20 USA VOLLMUTH Aidan 1:18:46
6 Pts
21 USA BROWN Chad 1:18:50
5 Pts
22 USA DRUMMOND Ryan 1:19:07
4 Pts
23 USA BERUBE Zachary 1:19:18
3 Pts
24 USA OZMENT Luke 1:19:30
2 Pts
25 USA LINSER Ivan 1:19:50
1 Pt
26 USA MIGHT Isaac 1:20:09
 
27 USA GIBSON Luke 1:20:09
 
28 USA FORSGREN Jordan 1:20:27
 
29 USA ASSELIN Eric 1:20:44
 
30 USA GIBBONS Oliver 1:20:50
 
31 USA ASK Thayer 1:21:04
 
32 USA GIBBONS Gabe 1:21:08
 
33 USA LEE Dillon 1:21:22
 
34 USA DELGADILLO Michael 1:21:36
 
35 USA HAACK Aidan 1:21:41
 
36 USA CURRIER Mathew 1:22:14
 
37 USA GRAFF Brody 1:23:01
 
38 USA CLARK Connor 1:25:11
 
39 USA LIGHT Jake 1:26:14
 
40 USA BESHORE Garrett 1:26:27
 
41 USA BUCK Carter 1:27:29
 
42 USA KEELING Blake 1:27:44
 
43 USA WHITE Jack 1:27:50
 
44 USA CONNER Maddox 1:31:11
 
45 USA KIER Bode 1:31:34
 
46 USA YORK Isaac 1:31:34
 
47 USA NOWAK Gunther 1:32:59
 
48 USA BRINKMAN Andrew 48:48
 
USA ANZALONE Isaac DNF
 
USA BERNHARD Jack DNF
 
CAN WELLS Kelan DNF
 
USA SHIREY Ethan DNF
 
USA GUDGELL Corbin DNF
 
Rank Rider Result
1
MEX HIJAR MARIN Fatima Anahi 1:52:56
30 Pts
2
USA WOOD Katherine 1:54:43
20 Pts
3
USA ROBLES Isabella 1:55:09
15 Pts
4 USA CALVERT Emma 1:55:52
12 Pts
5 USA KRUCHOSKI Holly 1:57:11
10 Pts
6 USA MCSPADDEN Bayli 2:01:08
8 Pts
7 USA SPILLMAN Mackenzie 2:05:57
6 Pts
8 USA KEMP Aunika 2:09:02
4 Pts
Rank Rider Result
1
USA MCELROY Ingrid 1:06:56
90 Pts
2
USA HOSKINS Alice 1:08:03
70 Pts
3
USA FISHER Madeline 1:09:49
60 Pts
4 USA MCLAIN Landrie 1:10:50
50 Pts
5 USA SHANNON Sara 1:13:32
40 Pts
6 USA YANKE Kennedy 1:13:52
35 Pts
7 USA LEV-TOV Rachel 1:16:50
30 Pts
8 USA REID Sierra 1:19:12
27 Pts
9 USA MUNRO Anna 1:20:36
24 Pts
USA MOORE Harper DNS
 

Info

Ruston, Louisiana
12 Apr 2024
Website
Race Weather