USA Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity + UCI XCO Junior Series

C1

Results

Rank Rider Result
1
USA BLEVINS Christopher 1:23:13
60 Pts
2
MEX GUTIERREZ PRIETO Adair 1:24:33
40 Pts
3
USA LANGE Bradyn 1:24:54
30 Pts
4 NZL OLIVER Ben 1:25:03
25 Pts
5 USA DAY Robbie 1:25:06
20 Pts
6 CAN FINCHAM Sean 1:25:16
18 Pts
7 CAN WOODS Carter 1:26:04
16 Pts
8 USA JOHNSON Brayden 1:26:05
14 Pts
9 USA FEEHAN Devon 1:26:17
12 Pts
10 USA KONECNY Lasse 1:27:06
10 Pts
11 USA PARKER Cayden 1:27:43
8 Pts
12 USA MIERS Lucas 1:30:54
6 Pts
13 USA GREY Dane 1:31:51
4 Pts
14 USA WHITE Brady 1:32:03
2 Pts
15 USA HALL Carter 1:32:27
1 Pt
16 USA NORRIS Jeremy 1:35:32
 
17 EST MESI Joosep 1:35:51
 
18 EST TARASSOV Kirill 1:36:55
 
19 USA PERRY Bryson 1:38:06
 
20 USA MADDOX Blane LAP
 
USA BEARD Carson DNF
 
Rank Rider Result
1
USA KONECNY Nicholas 1:00:29
90 Pts
2
USA MOSTELLER Luke 1:01:06
70 Pts
3
USA VALDEZ River 1:01:18
60 Pts
4 USA LAMBERT Tyler 1:01:25
50 Pts
5 USA SMITH Caleb 1:01:40
40 Pts
6 FRA PERRODIN Yoann 1:02:14
35 Pts
7 USA SHELTON Noah 1:02:37
30 Pts
8 USA CAUDELL Ezra 1:02:41
27 Pts
9 USA DUTTON Nathan 1:02:42
24 Pts
10 USA MCMANUS Emmett 1:02:57
22 Pts
11 USA STRAIT Zane 1:03:30
20 Pts
12 USA SALAZAR Mason 1:03:38
18 Pts
13 USA THIEL Maddex 1:04:12
16 Pts
14 USA BRAVMAN Benjamin 1:04:23
14 Pts
15 USA FIELD Keegan 1:04:24
12 Pts
16 USA HAACK Aidan 1:04:26
10 Pts
17 USA WARD Robert 1:04:57
9 Pts
18 USA FORSGREN Jordan 1:05:07
8 Pts
19 USA ONEIL Colin 1:05:15
7 Pts
20 USA SHIREY Ethan 1:05:15
6 Pts
21 USA LINSER Ivan 1:05:15
5 Pts
22 USA NOLAN Eli 1:05:17
4 Pts
23 USA WELCKER Oliver 1:05:32
3 Pts
24 USA BREMNER Cedar 1:05:32
2 Pts
25 USA KROETTINGER Caden 1:05:35
1 Pt
26 USA SMITH Oliver 1:05:38
 
27 USA BESHORE Garrett 1:05:56
 
28 USA GRAFF Brody 1:06:22
 
29 USA CURRIER Mathew 1:06:22
 
30 USA ASSELIN Eric 1:06:31
 
31 USA TROYER Nathan 1:06:31
 
32 USA GRIFFIN-YEH Anthony 1:06:45
 
33 USA FAIRLEE Dane 1:07:02
 
34 USA ESTES Ben 1:07:17
 
35 USA ASK Thayer 1:07:19
 
36 USA KOOGLER Zane 1:07:20
 
37 USA GASTELUM Brandon 1:07:29
 
38 USA NORDSTROM Alex 1:07:37
 
39 USA BROWN Chad 1:07:40
 
40 USA GIBBONS Gabe 1:07:41
 
41 USA ZAVALLA Aidan 1:07:48
 
42 USA WESTOVER Finn 1:07:56
 
43 USA HAMPTON Cameron 1:07:58
 
44 USA HORNER Cole 1:08:16
 
45 USA FREYER Austin 1:08:20
 
46 CAN CHICOINE Leo 1:08:30
 
47 USA KEENAN Kyler 1:08:40
 
48 USA GIBBONS Oliver 1:08:41
 
49 USA MARTINEZ Zach 1:08:57
 
50 USA DELGADILLO Michael 1:09:09
 
51 USA PRESTON Andrew 1:09:20
 
52 USA MOIR Baylor 1:09:37
 
53 USA BROADHEAD Logan 1:09:38
 
54 USA PENA Brennon 1:09:54
 
55 USA HEMBREE Cyrus 1:09:57
 
56 USA SCHYMIK Luka 1:10:20
 
57 USA BOTT Noah 1:10:28
 
58 USA ANZALONE Isaac 1:10:49
 
59 USA GENGLER Aidric 1:10:56
 
60 USA TOMKINS Mcewan 1:11:01
 
61 USA VOLLMUTH Aidan 1:11:13
 
62 USA VERSWIJVER Keaton 1:11:22
 
63 USA WARNER Samuel 1:11:32
 
64 USA KIER Bode 1:11:41
 
65 USA STURGES MELBY Aiden 1:12:01
 
66 USA BRINKMAN Andrew 1:12:07
 
67 USA MULLINS Conner 1:12:50
 
68 USA PEARCE Patrick 1:12:50
 
69 USA SALAZAR Tomas 1:13:10
 
70 USA SMITH Tacoma 1:13:21
 
71 USA EVES Oliver 1:13:38
 
72 USA YOUNG William 1:13:53
 
73 USA KJERENGTROEN Seth 1:14:13
 
74 USA HECHT Peter 1:14:22
 
75 USA TWISSELMANN Ethan 1:14:31
 
76 USA AZOCAR Armand 1:15:06
 
77 USA DYSON Colin 1:15:19
 
78 USA DAVIS Marshall 1:15:45
 
79 USA NAMAZIE Arya 1:20:36
 
80 USA CONNORS Chase LAP
 
81 USA BEHM Max LAP
 
82 USA SCALLON Shane LAP
 
83 USA YORK Isaac LAP
 
84 USA FISHER Alex LAP
 
85 USA ROWELL Jeremy LAP
 
86 USA BROWN Houston LAP
 
87 USA LECLAIR Evan LAP
 
88 USA CURL Evan LAP
 
89 USA PARKER Bowden LAP
 
90 USA CARLSON SMITH Oceon LAP
 
91 USA BROWN Aiden LAP
 
92 USA FULKERSON Owen LAP
 
93 USA CHRISTENSEN Calvin LAP
 
USA WOODRUFF William DNF
 
USA BUCK Carter DNF
 
USA CZESCHIN Owen DNF
 
USA CONNOLLY Aran DNF
 
USA CARTER Cole DNF
 
USA OZMENT Luke DNF
 
Rank Rider Result
1
USA BATTEN Haley 1:18:14
60 Pts
2
CAN JACKSON Jennifer 1:20:59
40 Pts
3
USA GIBSON Gwendalyn 1:22:45
30 Pts
4 USA MUNRO Madigan 1:23:25
25 Pts
5 NZL RYAN Ruby 1:26:34
20 Pts
6 USA KELLERMAN Makena 1:26:43
18 Pts
7 USA CIOPPA Bailey 1:26:43
16 Pts
8 USA OSBORNE Erin 1:28:47
14 Pts
9 USA AGGELER Lauren 1:28:47
12 Pts
10 EST SIRVEL Merili 1:30:19
10 Pts
11 USA YAMAUCHI Anna 1:31:10
8 Pts
12 USA BATES Hayley LAP
6 Pts
13 USA WOOD Katherine LAP
4 Pts
Rank Rider Result
1
USA LOPEZ DE SAN ROMAN Vida 56:54
90 Pts
2
USA KNIGHT Elisabeth 57:58
70 Pts
3
USA HILLSTROM Lucy 59:01
60 Pts
4 USA LARSON Ava 59:47
50 Pts
5 USA YANKE Kennedy 59:57
40 Pts
6 USA STAPLETON Emily 1:00:43
35 Pts
7 USA WILSON Bridget 1:02:23
30 Pts
8 USA KEARNEY Ella 1:02:23
27 Pts
9 USA HOGGE Ashlee 1:02:46
24 Pts
10 USA HUSTON Riley 1:03:00
22 Pts
11 USA CAHILL Rylie 1:03:27
20 Pts
12 USA PHILKILL Charlotte 1:03:47
18 Pts
13 USA WRAY Hannah 1:04:00
16 Pts
14 USA SMITH Camille 1:04:30
14 Pts
15 USA GRAESSER Daisy 1:07:03
12 Pts
16 USA PATTERSON Kaya 1:07:07
10 Pts
17 USA DIXON Abigail 1:07:08
9 Pts
18 USA ROBERTS Avery 1:07:34
8 Pts
19 USA LINGARD Lily 1:08:05
7 Pts
20 USA CLARK Emma 1:09:36
6 Pts
21 USA REID Sierra 1:11:35
5 Pts
22 USA MONTAGUE Lauren LAP
4 Pts
23 USA MOORE Harper LAP
3 Pts
24 USA BEYKIRCH Calla LAP
2 Pts
USA LANDRY Isabelle DNF
 

Info

Temecula
23 Mar 2024
Website
Race Weather