Grand Prix Banja Luka

Results

Rank Rider Result
1
SVK VOJTÍŠKOVÁ Dorota 1:03:36
20 Pts
2
BIH SRABOVIĆ Sara LAP
18 Pts
Rank Rider Result
1
SVK ŠVOŇAVA Matej 1:05:02
20 Pts
2
BUL ENEV Victor 1:05:55
18 Pts
3
AUT DIRISAMER Jan 1:06:22
16 Pts
4 CRO DOLJANIN Roko 1:07:09
14 Pts
5 CRO SANDIĆ David 1:07:48
12 Pts
6 CRO PETRLIĆ Lovro 1:07:58
10 Pts
7 HUN MAGYAR Bendegúz 1:10:37
8 Pts
8 BIH ŠIMIĆ Dominik LAP
6 Pts
9 BIH STOJNIĆ Aleksandar LAP
4 Pts
BIH ĆEHAJIĆ Anes DNF
 
HUN KISS Vince Dániel DNF
 
Rank Rider Result
1
UKR BELOMOINA Yana 1:23:07
60 Pts
2
GER SCHWENK Theresia 1:23:42
40 Pts
3
POL PODGORSKA Aleksandra 1:24:21
30 Pts
4 POL WOJTYLA Gabriela 1:25:12
25 Pts
5 AUT SADNIK Katharina 1:25:31
20 Pts
6 ITA MARCHET Giorgia 1:26:43
18 Pts
7 ITA BRAIDA Lucrezia 1:27:09
16 Pts
8 ITA MIOLA Astrid 1:27:33
14 Pts
9 SVK KRAHULCOVÁ Martina 1:28:02
12 Pts
10 AUT GRUBER Valentina 1:28:27
10 Pts
11 GRE GIACHOU Eleftheria 1:29:01
8 Pts
12 HUN BOKROS Csenge Anna 1:29:14
6 Pts
13 UKR SHERSTIUK Maria 1:29:49
4 Pts
14 SVK KESEG ŠTEVKOVÁ Janka 1:30:16
2 Pts
15 MEX CLARK INFANTE Ana Ruth 1:31:29
1 Pt
16 ISR LURIA Naomi 1:31:38
 
17 MEX RODRIGUEZ SUAREZ Erika Monserrath 1:31:57
 
18 UKR SUKHOPALOVA Mariia 1:36:55
 
19 SLO NAGLIČ Maruša LAP
 
20 GRE ADAM Alexandra LAP
 
21 ITA FONTANA Beatrice LAP
 
22 ISR VELDNIZKI Romi LAP
 
23 GRE KAROUSOU Eirini Maria LAP
 
24 CRO RUPENA Helena LAP
 
Rank Rider Result
1
POL WAWAK Bartlomiej 1:18:13
60 Pts
2
ITA FONTANA Filippo 1:19:22
40 Pts
3
UKR HUDYMA Oleksandr 1:19:31
30 Pts
4 SWE LIND Oscar 1:19:39
25 Pts
5 SLO NAGLIČ Rok 1:19:43
20 Pts
6 UKR TITARENKO Dmytro 1:20:08
18 Pts
7 ITA CAPOIA Alberto 1:20:08
16 Pts
8 ISR ZALTSMAN Tomer 1:20:29
14 Pts
9 ITA HUEZ Emanuele 1:21:04
12 Pts
10 POL HELTA Filip 1:21:54
10 Pts
11 ITA ZAVAN Martino 1:22:48
8 Pts
12 AUT HATZ Lukas 1:23:10
6 Pts
13 GER DEGENKOLB Hannes 1:23:47
4 Pts
14 ITA LAZZARETTI Lorenzo 1:24:06
2 Pts
15 SWE ZÄLLE Erik 1:24:17
1 Pt
16 SLO KRANJEC ŽAGAR Matic 1:24:47
 
17 ITA BRESSAN Enrico 1:26:31
 
18 HUN HORVÁTH Áron Mihály 1:27:05
 
19 GRE ATHANASIADIS Alexandros 1:27:54
 
20 UKR KONIAIEV Oleksandr LAP
 
21 ITA BARAZZUOL Enrico LAP
 
22 BIH SOLDO Ivan LAP
 
23 BIH LUKIĆ Siniša LAP
 
24 BIH ČAUŠEVIĆ Hasan LAP
 
25 BIH SUBOTIĆ Dragan LAP
 
26 BIH BURIĆ Stjepan LAP
 
AUT FOIDL Maximilian DNS
 
MEX MARTINEZ GALVAN Amando DNF
 
CZE LEPKA Filip DNF
 
ISR LEVI Eitan DNF
 

Info

Banja Luka
18 Aug 2023
C1
Website
Race Weather