GRE Greek MTB Series by Alter Bike Tours- Salamina Epic Race #6

HC

Results

Rank Rider Result
1
SUI FRISCHKNECHT Andri 1:23:03
100 Pts
2
ISR GONEN Gil Ly 1:23:14
80 Pts
3
AUT FOIDL Maximilian 1:23:51
60 Pts
4 DEN SØLVHØJ Oliver 1:24:11
50 Pts
5 POL LUKASIK Krzysztof 1:24:23
40 Pts
6 CZE VASTL Jan 1:24:28
35 Pts
7 BEL HORNY Clement 1:24:45
30 Pts
8 NED NORDEMANN David 1:25:07
27 Pts
9 LAT BLUMS Martins 1:25:16
24 Pts
10 NOR GLENDE Mats Tubaas 1:25:55
22 Pts
11 FRA MAROTTE Maxime 1:26:20
20 Pts
12 BEL SOETE Daan 1:26:23
18 Pts
13 SLO NAGLIČ Rok 1:27:05
16 Pts
14 NOR EID Emil Hasund 1:27:09
14 Pts
15 GER BREGENZER Alex 1:27:42
12 Pts
16 POL TOPOR Michal 1:28:08
10 Pts
17 POL OSTASZEWSKI Karol 1:28:22
9 Pts
18 GBR FERGUSON Grant 1:28:28
8 Pts
19 NOR RØHME Knut 1:29:08
7 Pts
20 ITA VITTONE Andreas Emanuele 1:29:30
6 Pts
21 CZE PRŮDEK Matěj 1:29:35
5 Pts
22 ISR ZALTSMAN Tomer 1:29:42
4 Pts
23 SWE ERIKSSON André 1:30:38
3 Pts
24 ITA BONETTO Francesco 1:31:38
2 Pts
25 KAZ SERGIYENKO Denis 1:32:08
1 Pt
26 FRA AZZARO Mathis 1:33:21
 
27 CZE KULHAVÝ Jaroslav 1:33:25
 
28 KAZ MUKHAMEDIYANOV Temirlan 1:33:30
 
29 FRA PAGET Matteo -2
 
30 FRA TOMATIS Enzo -2
 
31 GRE MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun -2
 
GRE ANTONIADIS Dimitrios DNF
 
CZE ZATLOUKAL Jan DNS
 
BEL MICHELS Jente DNS
 
NED GRUITERS Morris DNS
 
ROU VACARESCU Antonio DNS
 
BEL JANSSENS Arne DNS
 
GER EGGER Georg DNS
 
CYP PHILOKYPROU Christos DNS
 
DEN PEDERSEN Gustav DNS
 
GRE SIONIS Georgios Paisios DNS
 
RUS SHVEDOV Yaroslav DNS
 
GBR ALDRIDGE Charlie DNS
 
RSA MOIR Luke DNS
 
DEN ANDREASSEN Bjørn DNS
 
ISR CASPI Tomer DNS
 
GRE BALAFAS Iraklis DNS
 
FRA GUAY Mathis DNS
 
KAZ KARASSYOV Yegor DNS
 
GRE GEORGIADIS Nikolaos DNS
 
ISR TCHWELLA Nir DNS
 
SWE ZÄLLE Erik DNS
 
GRE STAMOS Dimitrios DNS
 
NOR REKDAHL Ole Sigurd DNS
 
SLO KLEMENČIČ Jakob DNS
 
CZE KONEČNÝ Filip DNS
 
SWE PORATH Hugo DNS
 
GRE IRIMIA Nikolas Paris DNS
 
UKR HUDYMA Oleksandr DNS
 
SWE LIND Oscar DNS
 
SLO KRANJEC ŽAGAR Matic DNS
 
GRE ATHANASIADIS Alexandros DNS
 
ISR ZACH Tohar DNS
 
GRE KAROUSOS Alexandros DNS
 
SWE SÖDERQVIST Jakob DNF
 
RSA RUWIEL Luca DNS
 
ISR ZALTSMAN Yuval DNS
 
FRA CHAPON Justin DNS
 
ITA PARISI Yannick DNS
 
Rank Rider Result
1
CZE NOVOTNÝ Ondřej 1:06:48
20 Pts
2
SWE UNGER Anton 1:09:16
18 Pts
3
FRA DUVALET Quantin 1:09:40
16 Pts
4 ROU ILIE Alexandru-Andrei 1:11:16
14 Pts
5 GRE MANOLIDIS Efstratios 1:11:51
12 Pts
6 SLO TERPIN Tine 1:12:36
10 Pts
7 GRE ENGLEZOS Stamatis 1:13:03
8 Pts
8 SVK ŠVOŇAVA Matej 1:14:11
6 Pts
9 FRA TOMATIS Nino 1:14:47
4 Pts
10 GRE CHIOTIS Ioannis 1:17:55
2 Pts
11 GRE MANTHOS Nikolaos 1:18:26
 
12 BUL ENEV Victor 1:19:28
 
13 GRE NTEROS Konstantinos -1
 
14 GRE MALIGKAS Ioannis -2
 
15 GRE STAMATAKIS Emmanouil -2
 
GRE ALAMANIOTIS Emmanouil DNF
 
GRE VARDAS Michail DNS
 
ISR DAGAN Tal DNS
 
ISR ABU KIRSHEIN Nassif DNS
 
FRA BIDEAU Ugo DNS
 
GRE BERDEMPES Konstantinos DNS
 
SWE HYLÉN Vilmer DNF
 
ROU ARON Victor-Alexandru DNF
 
Rank Rider Result
1
CZE HANÁKOVÁ Eliška 1:04:24
20 Pts
2
ITA MANGIATERRA Myrto' 1:10:17
18 Pts
3
SLO KRANJEC ŽAGAR Hana 1:14:00
16 Pts
4 FRA CHAPON Manon 1:16:10
14 Pts
5 GRE TZOULAKI Athina 1:20:48
12 Pts
GRE THEOCHARI Maria Nektaria DNS
 

Info

Salamina |island
04 - 05 Mar 2023
Website
Race Weather