Internazionali d'Italia Series #2 - Marlene Südtirol Sunshine Race

Nalles
14/04/2019
HC

www.sunshineracers-nals.it


Embed Results
Race Stats
No statistics available.
No statistics available.
Startlist
No startlist available
No startlist available

Results

No results available yet for this race.

Rank BIB Rider Team Result Points
1 4 France TEMPIER Stephane BIANCHI COUNTERVAIL 01:20:52
2 8 France SARROU Jordan ABSOLUTE-ABSALON 01:21:09
3 3 Italy BRAIDOT Luca CS CARABINIERI - CICLI OLYMPIA - VITTORIA 01:21:23
4 1 Italy KERSCHBAUMER Gerhard TORPADO URSUS 01:21:24
5 14 Italy COLLEDANI Nadir BIANCHI COUNTERVAIL 01:22:02
6 18 Italy PETTINA' Nicholas CS CARABINIERI - CICLI OLYMPIA - VITTORIA 01:22:22
7 31 France GRIOT Thomas MASSI 01:22:37
8 25 Germany SCHULTE-LÜNZUM Markus BIKE WAY RACING TEAM 01:22:55
9 15 Denmark CARSTENSEN Sebastian Fini CST SANDD BAFANG MTB RACING TEAM 01:23:04
10 6 Germany EGGER Georg
01:23:07
11 20 Italy TIBERI Andrea SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM 01:23:15
12 11 Russian Federation IVANOV Timofei
01:23:17
13 37 Italy ZANOTTI Juri TORPADO URSUS 01:23:36
14 12 Norway FAGERHAUG Petter CORENDON - CIRCUS 01:23:54
15 21 Italy BERTOLINI Gioele SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM 01:24:08
16 39 Italy RIGHETTINI Andrea
01:24:12
17 46 Italy PELLEGRINI Lorenzo VALLERBIKE 01:24:34
18 17 Switzerland GIGER Fabian SUPERIOR XC TEAM 01:24:39
19 29 Czech Republic VASTL Jan SUPERIOR XC TEAM 01:24:42
20 28 Italy TABACCHI Mirko
01:24:54
21 32 Italy DE COSMO Gioele
01:24:55
22 16 Spain CULLELL ESTAPE Jofre MEGAMO FACTORY TEAM 01:24:56
23 10 Estonia LOO Martin
01:25:42
24 44 Italy AVONDETTO Simone
01:25:53
25 48 Italy FUMAROLA Denis KTM PROTEK DAMA 01:26:07
26 2 France MAROTTE Maxime CANNONDALE FACTORY RACING 01:26:12
27 47 Italy CLERICI Davide
01:26:22
28 24 Norway HÆGSTAD Erik
01:26:32
29 53 Italy XILLO Edoardo KTM PROTEK DAMA 01:26:48
30 40 Norway JOHANNESSEN Anders Halland TEAM SØRENSEN RACING 01:26:50
31 23 Germany GLUTH Martin SUPERIOR XC TEAM 01:27:00
32 68 Italy CUCCHI Matteo ELIOS CODE FACTORY RACING 01:27:46
33 30 Czech Republic PRŮDEK Matěj GAPP SYSTEM - CABTECH MTB RACING TEAM 01:28:01
34 63 Italy FONTANA Filippo CS CARABINIERI - CICLI OLYMPIA - VITTORIA 01:28:09
35 57 Italy TRABALZA Alessio VALLERBIKE 01:28:19
36 49 Italy TOCCOLI Zaccaria SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM 01:28:30
37 35 Italy AGOSTINELLI Alessio
01:28:35
38 50 Italy SETTI Mattia
01:28:39
39 13 Austria FOIDL Maximilian JB BRUNEX FELT FACTORY TEAM 01:28:40
40 19 Latvia BLUMS Martins
01:28:49
41 55 Italy VAIRETTI Oscar
01:30:17
42 71 Italy FRUET Martino
01:30:23
43 38 France AZZARO Mathis ABSOLUTE-ABSALON 01:30:55
44 41 Austria WIMMER Florian
01:31:07
45 90 Austria ZANGERLE Emanuel
01:31:47
46 78 Italy SALA Stefano 01:32:08
47 56 Italy FOLCARELLI Antonio
01:32:12
48 72 Italy MARTINELLI Andrea
01:33:02
49 43 Czech Republic ZADÁK David CESKA SPORITELNA SPECIALIZED J MTB TEAM 01:33:17
50 54 Italy SITTA Dominique
01:33:32
51 73 Italy CERRI Gianluca 01:34:27
52 60 Italy ROTA Luciano
01:35:24
53 85 Italy TACCONI Simone
1 LAP
54 51 Austria EMBACHER Armin
1 LAP
55 36 Turkey DEPE Serdar
1 LAP
56 70 Italy LIEVORE Daniele 1 LAP
57 45 Italy SARAVALLE Alessandro
1 LAP
58 59 Italy ARINGOLO Lorenzo 1 LAP
59 64 Italy SIFFREDI Andrea VALLERBIKE 1 LAP
60 74 Italy BRESSAN Enrico 1 LAP
61 87 Germany BLATTNER Luis 1 LAP
62 86 Italy ELIPANNI Lorenzo 2 LAP
63 79 Italy CERRI Luca
2 LAP
64 82 Germany KAUTTER Nicolas 2 LAP
65 84 Germany STIEGLBAUER Michael
2 LAP
66 58 Austria ILG Pius
2 LAP
67 88 Italy FAGGION Marco 2 LAP
68 77 Germany LEUTE Adrian 2 LAP
69 62 Italy MASSONI Simone 3 LAP
70 75 Italy VELLO Damiano 3 LAP
71 65 Italy MAGANUCO Massimiliano 3 LAP
Rank BIB Rider Team Result Points
1 4 Switzerland FREI Sina GHOST FACTORY RACING 01:19:46
2 2 Netherlands TAUBER Anne CST SANDD BAFANG MTB RACING TEAM 01:20:22
3 1 Ukraine BELOMOINA Yana CST SANDD BAFANG MTB RACING TEAM 01:21:47
4 6 Netherlands TERPSTRA Anne GHOST FACTORY RACING 01:22:32
5 15 Austria PASTEINER Lisa GHOST FACTORY RACING 01:23:12
6 5 Hungary BENKÓ Barbara GHOST FACTORY RACING 01:24:09
7 13 Italy LECHNER Eva
01:24:48
8 7 Czech Republic ČÁBELICKÁ Jitka GAPP SYSTEM - CABTECH MTB RACING TEAM 01:24:50
9 12 Italy TOVO Marika GHOST FACTORY RACING 01:24:56
10 18 Great Britain SHORT Isla
01:25:12
11 21 Italy BERTA Martina TORPADO URSUS 01:25:21
12 9 Switzerland INDERGAND Linda SUPERIOR XC TEAM 01:25:22
13 25 Russian Federation MEDVEDEVA Vera
01:25:23
14 20 Italy SEIWALD Greta SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM 01:25:59
15 3 Germany BRANDAU Elisabeth
01:26:06
16 11 Austria OSL Elisabeth JB BRUNEX FELT FACTORY TEAM 01:26:07
17 22 Italy MARCHET Giorgia
01:26:08
18 10 Czech Republic ŠTĚPÁNOVÁ Karla SUPERIOR XC TEAM 01:27:04
19 41 Slovenia ŽAKELJ Tanja UNIOR / DEVINCI FACTORY RACING 01:27:30
20 16 Germany MORATH Adelheid
01:27:57
21 29 Italy SPECIA Giada
01:28:54
22 19 Italy CALVETTI Serena KTM PROTEK DAMA 01:30:29
23 35 Italy GATSCHER Eva Maria
01:31:46
24 8 Serbia CRNOGORAC Jovana BIKE WAY RACING TEAM 01:32:39
25 28 Germany SCHRIEVERS Lia
01:33:40
26 23 Sweden JANSSON Ida
01:34:36
27 26 Lithuania SOSNA Katazina
01:35:55
28 34 France TONSO Justine
01:36:51
29 37 Italy MORO Katia RDR ITALIA FACTORY TEAM 01:38:20
30 33 Italy CAMPANARI Angela
01:38:37
31 36 Italy PIANA Federica VALLERBIKE 1 LAP
32 32 Germany BOCK Katleen
1 LAP
33 38 Italy ZARANTONELLO Maria
1 LAP
34 40 Italy CARRETTA Catia 1 LAP