Sakarya BB MTB Cup

Sakarya
22/09/2018
C1

www.sakaryamtbcup.org


Embed Results
Race Stats
No statistics available.
No statistics available.
Startlist
No startlist available
No startlist available

Results

No results available yet for this race.

Rank BIB Rider Team Result Points
1 2 Russian Federation IVANOV Timofei
1h29'42955"
2 6 Latvia BLUMS Martins CST SANDD AMERICAN EAGLE MTB RACING TEAM 1h30'49259"
3 1 Russian Federation SINTSOV Anton SALCANO SAKARYA B.B. Pro TEAM 1h31'57227"
4 60 Austria FOIDL Maximilian JB BRUNEX FELT FACTORY TEAM 1h32'20767"
5 66 Slovakia HARING Martin
1h33'10515"
6 27 Israel ZALTSMAN Tomer TEAMISGAV-GIANT 1h33'39763"
7 26 Israel HAIMY Shlomi BIKE WAY RACING TEAM 1h34'22284"
8 19 Belgium MCCRAE Erno
1h34'25558"
8 19 Belgium MCCRAE Erno 1h34'25558"
9 20 Belgium ALLEMAN Wout
1h34'57133"
10 16 Kazakhstan KAZANTSEV Kirill
1h35'06085"
11 35 France DANIEL Thibault VELOROC BMC 1h35'21140"
12 34 France LAB Victor SUNN - BEAUMES DE VENISE 1h35'45038"
13 30 Greece ANTONIADIS Dimitrios SCOTT - GOLDSTAR SPORTS RACING TEAM 1h36'00554"
14 3 Turkey KELLECI Abdulkadir
1h36'38412"
15 59 Slovenia NAGLIČ Rok
1h37'01227"
16 36 Japan SAWADA Toki TEAM BRIDGESTONE CYCLING 1h38'05071"
17 24 Israel LESHEM Guy
1h38'17660"
18 46 Islamic Republic Of Iran SHOKRI Faraz
1h39'28185"
19 42 France MARECAILLE Antonin
1h39'50744"
20 12 Ukraine KOZLOVSKYY Volodymyr SMF TEAM 1h40'15772"
21 61 Norway JOHANNESSEN Anders Halland TEAM SØRENSEN RACING 1h40'55188"
22 33 Poland MICHALEK Mariusz JBG-2 CRYOSPACE 1h42'05158"
23 4 Turkey YILMAZ Yunus
1h42'49078"
24 31 Greece ILIAS Periklis
LAP
25 71 Slovenia KRAJNC Gregor
LAP
26 25 Israel SESSLER Guy BIKE WAY RACING TEAM LAP
27 57 Romania LOGIGAN Lucian
LAP
28 28 Greece MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun SCOTT - GOLDSTAR SPORTS RACING TEAM LAP
29 37 Japan HIRANO Seiya TEAM BRIDGESTONE CYCLING LAP
30 56 France BELY Julien
LAP
31 11 Ukraine LUKAN Pavlo
LAP
32 47 Islamic Republic Of Iran SHAHBAZI Naser
LAP
33 15 Kazakhstan MUKHAMEDIYANOV Temirlan
LAP
34 5 Greece KONSTANTINIDIS Konstantinos
LAP
35 29 Greece TSORTOUKTSIDIS Ilias SMF TEAM LAP
36 14 Italy ZORDAN Eddy LAP
37 17 Kazakhstan ADILOV Shakir
LAP
38 51 Turkey EROGLU Bayram
LAP
39 21 Serbia ROMAN Aleksandar SMF TEAM LAP
40 40 France SAONIT Maxime LAP
41 43 Turkey SEKER Cebrail
LAP
42 41 Turkey KOKLU Mustafa
LAP
43 23 Georgia SUVADZOGLU Giorgi
LAP
44 64 Turkey BOZKURT Cemil LAP
45 38 Turkey UZAK Mehmet
LAP
46 69 Bulgaria ANGELOV Lachezar
LAP
47 52 Turkey SER Mehmet
LAP
48 48 Islamic Republic Of Iran SAFDARI Mohammadjavad
LAP
49 49 Turkey YILDIZ Muammer LAP
50 50 Turkey DOGAN Mehmet
LAP
51 22 Georgia AGLADZE Tornike
LAP
52 77 Mongolia SUGARMAA Ayush-Ochir LAP
53 53 Turkey PEHLEVAN Murat
LAP
54 70 Azerbaijan VELIEV Telman LAP
55 65 Azerbaijan MAMMADOV Orxan
LAP
56 67 Turkey AKIS Fuat LAP
57 54 Turkey ESER Kubilay LAP
58 72 Bahrain JAWAD Mansoor
LAP
59 76 Mongolia DAVAASAMBUU Erkhes LAP
60 58 Romania MOLNAR Ede-Karoly DINAMO-BIKEXPERT RACING TEAM DNF
61 55 France MIGEON Sebastien DNF
62 18 Turkey BELENLIOGLU Ahmetcan DNF
63 13 Russian Federation MEDVEDEV Dmitrii
DNF
64 63 France LE NY Benjamin SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET DNF
65 32 Poland HALEJAK Wojciech JBG-2 CRYOSPACE DNF
66 75 Mongolia GANTUMUR Erdenebaatar DNF
67 62 Norway RØHME Knut TEAM SØRENSEN RACING DNF
68 99 Croatia KISICEK Perica DNF
69 68 Latvia PETERSONS Arnis ZZK DNF
70 74 Turkey EKICI Yasin DNS
71 39 Belarus BESAHA Mikhail
DNS
72 44 Estonia PILV Armin
DNS
73 73 Bahrain ALAWI Sayed Ahmed DNS
Rank BIB Rider Team Result Points
1 220 Slovenia PINTARIC Blaza
1h19'17284"
2 202 Ukraine POPOVA Iryna
1h20'03343"
3 206 Serbia CRNOGORAC Jovana BIKE WAY RACING TEAM 1h20'29139"
4 215 Estonia LÕIV Janika
1h21'23294"
5 200 Russian Federation MEDVEDEVA Vera
1h22'20763"
6 204 Netherlands KOOPMANS Lotte
1h23'46739"
7 214 Estonia MÕTTUS Mari-Liis
1h25'05006"
8 221 Austria SPIELMANN Anna RACING TEAM HAIMING 1h27'42722"
9 227 Latvia JAUNSLAVIETE Katrina ZZK 1h28'25049"
10 222 Norway LINGÅS Jens O. 1h31'17229"
11 225 Turkey KURKCU AKGONUL Esra
1h32'05936"
12 208 Belarus SOUPEL Tatsiana
1h32'18865"
13 211 Turkey CAKIR SEKER Ayse
1h33'19042"
14 201 Ukraine SHERSTIUK Maria
1h36'38244"
15 205 Serbia KOSTIĆ Ivana
LAP
16 216 Islamic Republic Of Iran FARAHBAKHSHIAN Mona
LAP
17 226 Turkey KONUK Eda
LAP
18 219 Romania HILBERT Suzanne
LAP
19 213 Turkey CELEBI Cansu
DNF
20 223 Norway OPSAHL Martine TEAM SØRENSEN RACING DNF
21 224 Slovakia GLAJZOVA Erika
DNF
22 203 Turkey BASAT Rafiye
DNF
23 217 Islamic Republic Of Iran ZARINKOLAH Shirin
DNF
24 209 Belarus KALASHNIKAVA Hanna
DNF
25 212 Turkey KAHVECI Beyza
DNF
26 210 France BARRE Sarah DNF
27 207 Georgia DGEBUADZE Mariam DNF
28 218 France BELY Maria
DNS