AUT Grazer Bike-Opening Stattegg

C1

Results

Rank Rider Result
1
AUT GEHBAUER Alexander 1:31:03
60 Pts
2
AUT HOCHENWARTER Uwe 1:31:14
40 Pts
3
AUT SOUKUP Christoph 1:31:20
30 Pts
4 CZE HYNEK Kristian 1:31:37
25 Pts
5 AUT MARKT Karl 1:33:20
20 Pts
6 POL BRZOZKA Piotr 1:33:26
18 Pts
7 AUT LAKATA Alban 1:34:45
16 Pts
8 AUT METZLER Hannes 1:35:44
14 Pts
9 GER ALBERTI Matthias 1:36:07
12 Pts
10 CZE BOUDNÝ Pavel 1:37:12
10 Pts
11 ITA HOFER Franz 1:37:32
8 Pts
12 AUT NIMPF Jakob 1:37:44
6 Pts
13 AUT GEISMAYR Daniel 1:38:14
4 Pts
14 AUT GEHBAUER Robert 1:38:51
2 Pts
15 GER THUM Steffen 1:39:22
1 Pt
16 POL HEBISZ Rafal 1:39:38
 
17 AUT RAGGL Gregor 1:39:50
 
18 AUT HOI Matthias 1:40:43
 
19 AUT PERNSTEINER Hermann 1:40:48
 
20 AUT PREISS Markus 1:41:13
 
21 GER GEGENHEIMER Simon 1:41:41
 
22 AUT BURGSTEINER Gerald 1:41:56
 
23 AUT SCHÖGGL David 1:42:40
 
24 AUT HOLAS Johannes
 
25 SLO NEJC Cernilogar
 
26 AUT KREMMAIER Florian
 
27 AUT TAUDERER Bernd
 
28 SVK KOSTELNIČÁK Martin
 
29 SLO KORDEŽ Robert
 
30 POL ALCHIMOWIZ Rafal
 
31 AUT WALDHART Matthias
 
32 AUT PLIEM Manuel
 
33 CZE PAPRSTKA Tomáš
 
34 POL KAWALEC Marcin
 
35 AUT ZÖGER Manfred
 
36 RUS GOGOLEV Anton
 
37 AUT GANTNER Richard
 
38 CZE DAMEK Milan
 
39 CRO TURK Filip
 
40 AUT SEEHOFER Simon
 
41 AUT ARKO Vadim
 
42 SLO CEHNER Grega
 
43 AUT EDELSBRUNNER Thomas
 
44 SLO SLABANJA Matic
 
AUT BAUER Günther DNS
 
AUT BALEK Michael DNF
 
SVK BEBCAK Jozef DNS
 
AUT MILLERFERLI Michael DNF
 
AUT KÖLL Daniel DNS
 
UKR RYSENKO Sergji DNS
 
AUT SCHERER Julian DNF
 
GER HOLZ Maximilian DNF
 
AUT STROBL Thomas DNS
 
AUT ERNST Johannes DNS
 
GER STIEBJAHN Simon DNS
 
AUT HOLLRIGL Lukas DNS
 
FRA REMY Paul DNF
 
AUT EDELSBRUNNER Martin DNF
 
AUT RAMETSTEINER Roman DNS
 
AUT HILBE Sebastian DNS
 
AUT MAIER Klaus DNS
 
UKR GERASCHENKO Oleksandr DNS
 
AUT GRICK Matthias DNS
 
AUT LOISL Markus DNS
 
GER WIESSNER Michael DNS
 
AUT KRENN Wolfgang DNF
 
POL BRZOZKA Adrian DNS
 
UKR TITARENKO Dmytro DNS
 
AUT COSTA Simon DNS
 
SLO RAUTER Samo DNF
 
Rank Rider Result
1
SLO HOMOVEC Nina 1:28:31
60 Pts
2
SLO ŽAKELJ Tanja 1:29:16
40 Pts
3
NOR SVEUM Elisabeth 1:29:49
30 Pts
4 ITA GIACOMUZZI Elena None
25 Pts
5 AUT OSL Maria None
20 Pts
6 POL ZIOLKOWSKA Michalina None
18 Pts
7 AUT WIEDNER Stephanie None
16 Pts
8 ISR KOREM Noga None
14 Pts
9 SLO ZUPAN Ana None
12 Pts
10 ISR RONEN Inbar None
10 Pts
11 AUT KELLERMAYR Theresia None
8 Pts
12 CZE VESELÁ Lucie None
6 Pts
13 AUT STEINREIBER Rosemarie None
4 Pts
14 AUT VERHAS-TROST Christina None
2 Pts
15 AUT RIBARICH Lisa None
1 Pt
AUT KULT Kristina DNS
 
HUN POOR Brigitta DNS
 

Info

Stattegg
08 May 2011
Website
Race Weather