Alanya MTB Cup

Alanya / Antalya
28/02/2021
C1

www.cyclingalanya.com


Embed Results
Race Stats
No statistics available.
No statistics available.
Startlist
No startlist available
No startlist available

Results

No results available yet for this race.

Rank BIB Rider Team Result Points
1 4 France PHILIPP Antoine GIANT FACTORY OFF - ROAD TEAM 01:15:23
60 Pts.
60
2 11 Switzerland INDERGAND Reto GIANT FACTORY OFF - ROAD TEAM 01:15:46
40 Pts.
40
3 14 Netherlands NORDEMANN David CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM 01:16:26
30 Pts.
30
4 10 Latvia BLUMS Martins CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM 01:16:55
25 Pts.
25
5 6 Chile DELICH PARDO Nicolas R1 - CYCLING EDUCATION 01:17:31
20 Pts.
20
6 138 Slovakia ULIK Matej EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:17:33
18 Pts.
18
7 2 Czech Republic ŠKARNITZL Jan CYKLOSTAR TREK PIRELLI 01:17:34
16 Pts.
16
8 42 France GUAY Mathis VCA ANJOS ASTERION 01:17:34
14 Pts.
14
9 5 Belgium DE FROIDMONT Pierre BH - WALLONIE MTB TEAM 01:17:37
12 Pts.
12
10 7 Czech Republic STOŠEK Martin
01:17:44
10 Pts.
10
11 19 Belgium SCHUERMANS Jens SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET 01:18:12
8 Pts.
8
12 1 Russian Federation IVANOV Timofei EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:18:21
6 Pts.
6
13 137 Turkey KELLECI Abdulkadir
01:18:25
4 Pts.
4
14 9 Russian Federation SINTSOV Anton STRÜBY - BIXS TEAM 01:18:28
2 Pts.
2
15 37 Belgium VANDERSTEEN Jarne
01:18:32
1 Pts.
1
16 150 Ukraine TITARENKO Dmytro
01:18:53
17 148 Ukraine KONIAIEV Oleksandr
01:18:56
18 30 Belgium HORNY Clement BH - WALLONIE MTB TEAM 01:19:40
19 140 Russian Federation BOREDSKIY Ruslan
01:19:48
20 34 Italy AGOSTINELLI Alessio KTM PROTEK ELETTROSYSTEM 01:20:00
21 32 Czech Republic ZATLOUKAL Jan
01:20:16
22 59 Ukraine MOISEIEV Hennadii
01:20:27
23 18 Russian Federation GOGOLEV Maxim
01:21:24
24 16 Kazakhstan MUKHAMEDIYANOV Temirlan
01:21:31
25 22 France TONNEAU Mathis SUNN OFFROAD 01:22:10
26 23 Belgium JANSSENS Arne BH - WALLONIE MTB TEAM 01:22:30
27 27 Czech Republic JIROUŠ Samuel ROUVY SPECIALIZED 01:22:38
28 56 Romania PESCARU Patrick 01:23:07
29 36 Russian Federation LUNDE Pavel
01:23:17
30 13 Russian Federation IVANOV Nikolai
01:23:20
31 38 Czech Republic SÁSKA Jan ROUVY SPECIALIZED 01:23:22
32 147 Ukraine KOZLOVSKYY Volodymyr
01:23:31
33 108 Romania LOGIGAN Lucian
01:23:51
34 26 Chile MARTIN SOTO Nicolas R1 - CYCLING EDUCATION 01:24:00
35 29 Czech Republic KUČERA Jakub EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:24:58
36 33 Turkey TEMEL Suleyman
01:25:06
37 141 Russian Federation AKHMETOV Ainur
OVL
38 107 Romania BURTA Roberto-Dumitru
OVL
39 41 Germany GRUPP Ben OVL
40 50 Kazakhstan TURSUNKALI Damir OVL
41 109 Romania GREC Razvan-Dan OVL
42 57 Romania KUBAT Eduard DINAMO - BIKEXPERT - SUPERBET OVL
43 25 Hungary SYLVESTER Balázs
OVL
44 52 Kazakhstan KARASSYOV Yegor
OVL
45 15 Belarus BESAHA Mikhail
OVL
46 31 Switzerland BOLLHALDER Dominik STRÜBY - BIXS TEAM OVL
47 28 Turkey INAL Abdurrahim
OVL
48 116 Kazakhstan ADILOV Shakir
OVL
49 51 Kazakhstan AKHANOV Altynbek OVL
50 17 Belarus BRICIS Dainis
OVL
51 24 Belarus KLIMUK Maxim
OVL
52 12 Ukraine REHO Tom
OVL
53 3 Kazakhstan SERGIYENKO Denis
OVL
54 58 Belarus MASHCHANKOU Hleb OVL
55 45 Turkey GÜNGÖR Fatih OVL
56 43 Turkey UCAR Lütfi OVL
57 46 Turkey KONUK Gokay
OVL
58 48 Turkey KILIC Muhammed OVL
59 49 Turkey KAYA Veysel OVL
60 44 Turkey SAGICI Tan OVL
149 Ukraine LUKAN Pavlo
DNF
40 Russian Federation ARTEMEV Maksim
DNF
39 Russian Federation SUKHNEV Valeriy
DNS
20 Belgium MALEZSEWSKI Lukas SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET DNS
Rank BIB Rider Team Result Points
1 60 Czech Republic TVARŮŽKOVÁ Tereza EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:16:26
60 Pts.
60
2 61 Belgium MICHIELS Githa
01:18:00
40 Pts.
40
3 65 Czech Republic CZECZINKAROVÁ Jana
01:18:21
30 Pts.
30
4 66 Russian Federation ILINA Kristina
01:18:38
25 Pts.
25
5 67 Hungary BENKÓ Barbara MALOJA PUSHBIKERS MTB 01:19:32
20 Pts.
20
6 64 Belgium DETILLEUX Emeline BH - WALLONIE MTB TEAM 01:20:05
18 Pts.
18
7 63 Czech Republic ŠTĚPÁNOVÁ Karla MALOJA PUSHBIKERS MTB 01:20:52
16 Pts.
16
8 87 Russian Federation MEDVEDEVA Vera
01:21:23
14 Pts.
14
9 70 France GARNIER Noemie
01:22:07
12 Pts.
12
10 144 Ukraine POPOVA Iryna
01:23:22
10 Pts.
10
11 62 Poland GORYCKA Paula STRÜBY - BIXS TEAM 01:24:07
8 Pts.
8
12 82 Czech Republic OBOŘILOVÁ Tereza
01:24:46
6 Pts.
6
13 85 France VANDERMOUTEN Pasquine
01:25:29
4 Pts.
4
14 77 Austria WIEDMANN Tamara
01:26:06
2 Pts.
2
15 80 Switzerland TRESCH Melanie STRÜBY - BIXS TEAM 01:26:30
1 Pts.
1
16 78 Kazakhstan SARKULOVA Alina
01:27:09
17 74 Russian Federation POKLONSKAYA Anastasiya
OVL
18 72 France BRUNEL Coline
OVL
19 81 Russian Federation AFANASYEVA Nadezhda
OVL
20 89 Russian Federation MIRONOVA Diana
OVL
21 146 Ukraine SLOBODYAN Iryna
OVL
22 76 Hungary SCHMIDEL Regina
OVL
23 143 Ukraine SHYMANSKA Iryna
OVL
24 69 Belarus SOUPEL Tatsiana
OVL
25 88 Russian Federation ALEXEEVA Darya
OVL
26 145 Ukraine SHERSTIUK Maria
OVL
27 71 Russian Federation GOGOLEVA Elena
OVL
28 75 Belarus KALASHNIKAVA Hanna
OVL
29 68 Turkey YETIS Semra
OVL
30 86 Turkey KONUK Eda
OVL
31 73 Belarus BARANAVA Anastasiya
OVL
84 Czech Republic HOLUBOVÁ Adéla
DNF