Alanya Banana MTB Cup

Alanya, Antalya
26/02/2021
C2

www.cyclingalanya.com


Embed Results
Race Stats
No statistics available.
No statistics available.
Startlist
No startlist available
No startlist available

Results

No results available yet for this race.

Rank BIB Rider Team Result Points
1 1 Russian Federation IVANOV Timofei EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN 01:16:39
30 Pts.
30
2 11 Switzerland INDERGAND Reto GIANT FACTORY OFF - ROAD TEAM 01:16:51
20 Pts.
20
3 4 France PHILIPP Antoine GIANT FACTORY OFF - ROAD TEAM 01:16:55
15 Pts.
15
4 7 Czech Republic STOŠEK Martin
01:17:08
12 Pts.
12
5 19 Belgium SCHUERMANS Jens SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET 01:17:23
10 Pts.
10
6 9 Russian Federation SINTSOV Anton STRÜBY - BIXS TEAM 01:17:44
8 Pts.
8
7 10 Latvia BLUMS Martins CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM 01:17:52
6 Pts.
6
8 5 Belgium DE FROIDMONT Pierre BH - WALLONIE MTB TEAM 01:18:25
4 Pts.
4
9 14 Netherlands NORDEMANN David CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM 01:18:48
2 Pts.
2
10 30 Belgium HORNY Clement BH - WALLONIE MTB TEAM 01:20:02
1 Pts.
1
11 13 Russian Federation IVANOV Nikolai
01:20:32
12 18 Russian Federation GOGOLEV Maxim
01:20:45
13 42 France GUAY Mathis VCA ANJOS ASTERION 01:21:33
14 37 Belgium VANDERSTEEN Jarne
01:21:35
15 16 Kazakhstan MUKHAMEDIYANOV Temirlan
01:21:58
16 22 France TONNEAU Mathis SUNN OFFROAD 01:22:06
17 34 Italy AGOSTINELLI Alessio KTM PROTEK ELETTROSYSTEM 01:22:07
18 3 Kazakhstan SERGIYENKO Denis
01:22:08
19 27 Czech Republic JIROUŠ Samuel ROUVY SPECIALIZED 01:22:09
20 32 Czech Republic ZATLOUKAL Jan
01:22:20
21 38 Czech Republic SÁSKA Jan ROUVY SPECIALIZED 01:22:38
22 56 Romania PESCARU Patrick 01:22:59
23 33 Turkey TEMEL Suleyman
01:23:23
24 35 Russian Federation GORSHKOV Artem
01:23:31
25 2 Czech Republic ŠKARNITZL Jan CYKLOSTAR TREK PIRELLI 01:23:49
26 26 Chile MARTIN SOTO Nicolas R1 - CYCLING EDUCATION 01:23:54
27 36 Russian Federation LUNDE Pavel
01:23:55
28 15 Belarus BESAHA Mikhail
01:25:15
29 41 Germany GRUPP Ben 01:25:46
30 52 Kazakhstan KARASSYOV Yegor
01:26:08
31 17 Belarus BRICIS Dainis
01:26:50
32 57 Romania KUBAT Eduard DINAMO - BIKEXPERT - SUPERBET 01:26:50
33 50 Kazakhstan TURSUNKALI Damir 01:27:33
34 40 Russian Federation ARTEMEV Maksim
01:27:34
35 31 Switzerland BOLLHALDER Dominik STRÜBY - BIXS TEAM 01:28:34
36 23 Belgium JANSSENS Arne BH - WALLONIE MTB TEAM 01:29:41
37 25 Hungary SYLVESTER Balázs
OVL
38 8 Slovakia HARING Martin
OVL
39 28 Turkey INAL Abdurrahim
OVL
40 47 Slovakia BELLAN Juraj OVL
41 58 Belarus MASHCHANKOU Hleb OVL
42 51 Kazakhstan AKHANOV Altynbek OVL
43 24 Belarus KLIMUK Maxim
OVL
44 48 Turkey KILIC Muhammed OVL
45 45 Turkey GÜNGÖR Fatih OVL
46 43 Turkey UCAR Lütfi OVL
47 49 Turkey KAYA Veysel OVL
48 46 Turkey KONUK Gokay
OVL
49 44 Turkey SAGICI Tan OVL
39 Russian Federation SUKHNEV Valeriy
DNF
53 Turkey DOGAN Halil
DNF
20 Belgium MALEZSEWSKI Lukas SCOTT CREUSE OXYGENE GUERET DNF
6 Chile DELICH PARDO Nicolas R1 - CYCLING EDUCATION DNF
55 Russian Federation KUDRIN Aleksei DNS
54 Russian Federation PANCHUK Ivan DNS
29 Czech Republic KUČERA Jakub EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN DNS
12 Ukraine REHO Tom
DNS
Rank BIB Rider Team Result Points
1 61 Belgium MICHIELS Githa
01:16:44
30 Pts.
30
2 67 Hungary BENKÓ Barbara MALOJA PUSHBIKERS MTB 01:16:45
20 Pts.
20
3 66 Russian Federation ILINA Kristina
01:16:46
15 Pts.
15
4 65 Czech Republic CZECZINKAROVÁ Jana
01:17:42
12 Pts.
12
5 63 Czech Republic ŠTĚPÁNOVÁ Karla MALOJA PUSHBIKERS MTB 01:17:57
10 Pts.
10
6 64 Belgium DETILLEUX Emeline BH - WALLONIE MTB TEAM 01:18:02
8 Pts.
8
7 62 Poland GORYCKA Paula STRÜBY - BIXS TEAM 01:20:17
6 Pts.
6
8 85 France VANDERMOUTEN Pasquine
01:20:37
4 Pts.
4
9 70 France GARNIER Noemie
01:20:39
2 Pts.
2
10 82 Czech Republic OBOŘILOVÁ Tereza
01:22:25
1 Pts.
1
11 77 Austria WIEDMANN Tamara
01:23:02
12 78 Kazakhstan SARKULOVA Alina
01:24:25
13 81 Russian Federation AFANASYEVA Nadezhda
01:25:21
14 76 Hungary SCHMIDEL Regina
01:25:37
15 74 Russian Federation POKLONSKAYA Anastasiya
01:25:45
16 84 Czech Republic HOLUBOVÁ Adéla
01:26:07
17 71 Russian Federation GOGOLEVA Elena
01:26:35
18 75 Belarus KALASHNIKAVA Hanna
01:26:38
19 72 France BRUNEL Coline
OVL
20 69 Belarus SOUPEL Tatsiana
OVL
21 83 Kazakhstan STEPANOVA Yekaterina
OVL
22 68 Turkey YETIS Semra
OVL
23 86 Turkey KONUK Eda
OVL
24 73 Belarus BARANAVA Anastasiya
OVL
80 Switzerland TRESCH Melanie STRÜBY - BIXS TEAM DNF
79 Slovakia PAULECHOVÁ Radka
DNF
60 Czech Republic TVARŮŽKOVÁ Tereza EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN DNS